نمایشگاه فروش مجسمه های نمکی در خراسان جنوبی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی گفت: اولین جشنواره ملی مجسمه های نمکی، فروردین ماه 96 در تالاب کجی نمکزار خراسان جنوبی برگزار می شود
جشنواره ملی مجسمه های نمکی
احمد محبی در تشریح برنامه های این جشنواره گفت: با توجه به پتانسیل موجود در تالاب کجی نمکزار شهرستان نهبندان این اداره کل با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اولین جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی نمکزار نهبندان را برگزار می کند.

وی شناسایی و معرفی پتانسیل موجود در منطقه زیبای تالاب کجی نمکزار نهبندان، اجرای اثر هنری مطابق با محیط طبیعی و تاثیرگذاری آن برمخاطب، ایجاد جاذبه های گردشگری در منطقه، تشویق و ترغیب هنرمندان، ایجاد روحیه نشاط در بین هنرمندان و الهام از طبیعت برای خلق اثر و تاثیرپذیری انسان از محیط طبیعی و بلژس و تولید آثار حجمی فاخر و برگزاری نمایشگاه محیطی آثار را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه این جشنواره در دوره های قبل به صورت استانی و منطقه ای برگزار می شد، تصریح کرد: امسال این جشنواره در سطح ملی برگزار خواهد شد که شاهد حضور هنرمندانی از سراسر کشور خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه موضوع جشنواره آزاد است که در بخش ویژه با موضوع طبیعت و حفاظت محیط زیست به دو اثر منتخب جایزه تعلق خواد گرفت درخصوص تعداد آثار ارسال شده به این جشنواره گفت: هنرمندان می توانند حداکثر 5 اثر را در مرحله اول به دبیرخانه جشنواره ارسال کند و هر هنرمند در مرحله نهایی می تواند یک نفر را بعنوان دستیار معرفی کند.
محبی با اشاره به اینکه به تمامی شرکت کنندگان در مرحله نهایی جشنواره گواهی شرکت اهدا خواهد شد، گفت: هنرمندان مجسمه ساز و تجسمی کشور می توانند حداکثر تا 30 دی ماه 95 نسبت به ثبت نام در این جشنواره اقدام کنند.
وی در خصوص جوایز این جشنواره نیز افزود: به گروه اول جشنواره تندیس، لوح تقدیر و مبلغ 40 میلیون ریال به گروه دوم جشنواره لوح تقدیر و مبلغ 30 میلیون ریال، به گروه سوم لوح تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال و در بخش ویژه به دو اثر هر اثر مبلغ 15 میلیون ریال اهدا خواهد شد.
منبع: تیبان.
منبع: هنر ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.