استفاده از گاز زغال سنگ برای روشنایی در قدیم

با این حال، در این میان، گاز زغال سنگ و سپس گاز طبیعی برای روشنایی در حال استفاده گسترده بودند.

گاز زغال سنگ در اوایل سال 1784 به عنوان سوخت لامپ استفاده می شد و یک “ترمولمپ” لامپ مهتابی ال ای دی رنگی  با استفاده از گاز تقطیر شده از چوب در سال 1799 ثبت اختراع شد.

 

اگرچه گاز زغال سنگ به عنوان ناایمن محکوم شد، اما در اوایل سال 2018 مورد توجه روزافزون برای لامپ ال ای دی استوانه ای روشنایی خیابان ها قرار گرفت.

قرن نوزدهم، اکثر شهرهای ایالات متحده و اروپا دارای خیابان‌های با گاز و تعداد فزاینده‌ای از خانه‌ها بودند که به سوخت جدید تبدیل شده بودند.

لامپ های گازی اولیه از یک مشعل ساده استفاده می کردند که در آن نور زرد شعله خود منبع روشنایی بود.

اما در طول دهه 1820 شکل جدیدی از مشعل ارائه شد که در آن مقدار کنترل شده ای از هوا به جریان گاز وارد می شد و شعله ای با دمای بالا اما غیر نورانی تولید می کرد که یک ماده انکساری و غیر قابل احتراق را تا دمای بسیار بالایی گرم می کرد.

این منبع نور شد، هر چه دمای مواد بالاتر باشد، رنگ نور سفیدتر و خروجی بیشتر لامپ فلورسنت می شود.

در دهه 1880، شبکه‌ای از نخ‌های پنبه‌ای آغشته به نمک‌های توریم و سریم، ماده استاندارد تابش نور مورد استفاده در لامپ‌های گازی بود.

توسعه لامپ های الکتریکی در اواخر قرن نوزدهم باعث گرایش به لامپ های گازی شد و تا سال 1911 تبدیل لامپ های گاز برای استفاده با برق آغاز شد.

به زودی برق به سرعت جایگزین گاز برای اهداف کلی روشنایی شد. با این حال، در انگلستان و اروپا، گاز برای چندین سال بیشتر مورد استفاده گسترده قرار لامپ هالوژن سقفی روکار گرفت.

  • منابع:
    1. Lamp Lighting
  • تبلیغات:
  1. جدیدترین ایده های خلاقانه برای جذب ثروت
  2. یک بار سرویس قابلمه،یک عمر استفاده
  3. با استفاده از روشهای جدید هرگز پیر نشوید
  4. درگیری هواداران استقلال و پرسپولیس با لوبیا چیتی!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.