استفاده از کاسنی برای چربی خون توسط ملکه اسپانیا

استفاده از کاسنی برای چربی خون در سرتاسر دنیا رواج دارد و با نام های مختلفی مانند کاسنی، ریشه سیریس و زالو شناخته می شود و به عنوان مثال در سودان با نام mullita نیز شناخته می شود و با گل های ارغوانی آن متمایز می شود.

تمام قسمت های کاسنی را می توان برای مصارف بهداشتی استفاده کرد، از برگ گرفته تا ریشه تا گل، حتی برخی از برگ ها را به عنوان جایگزینی برای اسفناج در برخی فرهنگ ها استفاده می کنند و پودر ریشه را می توان به عنوان جایگزین قهوه استفاده کرد.

کاسنی  دارای بسیاری از فواید سلامتی متنوعی است که برای تمام سیستم های بدن مفید است، بنابراین این فواید چیست؟ در زیر پاسخ آمده است:

1. تسهیل و تقویت هضم: کاسنی وحشی وقتی به رژیم غذایی شما اضافه می شود عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد و به طور کلی هضم را تسهیل می کند، زیرا کاسنی حاوی اینولین است که یکی از انواع گروهی به نام پری بیوتیک است.

پری بیوتیک ها باکتری های خوبی هستند و اینولین به محافظت در برابر بسیاری از مشکلات گوارشی مانند رفلکس اسید و سوزش سر دل کمک می کند.

2. محافظت از بیماری های قلبی: اینولین موجود در کاسنی وحشی نه تنها برای هضم غذا مفید است، بلکه یک مطالعه نشان داد که به کاهش سطح کلسترول بد در بدن نیز کمک می کند که یکی از علل تصلب شرایین و فشار خون بالا است.

با این حال، این مزیت خاص اینولین در مبارزه با بیماری های سیستم گردش خون فعال نمی شود مگر اینکه مقادیر زیادی کربوهیدرات مصرف شود، بنابراین تحقیقات هنوز در این زمینه ادامه دارد.

کاسنی وحشی حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است و یک مطالعه نشان داد که اینولین در کاهش احتمال بیماری قلبی نقش دارد.

3. مبارزه با سرطان: اگرچه تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد، اما آنچه تاکنون انجام شده است نشان داده است که عصاره کاسنی وحشی در کاهش اندازه تومورهای سرطانی و گسترش آنها تأثیر موثری دارد.

مشخص شده است که کاسنی وحشی در درمان بسیاری از سرطان ها مانند: سرطان سینه و سرطان روده بزرگ تأثیر مثبت دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.